Zastosowanie zawiesi linowych

Zastosowanie zawiesi linowych

Wiele osób nie ma pojęcia, czym jest zawiesie linowe. Zawiesia służą do przenoszenia oraz podnoszenia ładunków różnego rodzaju.

Czym są zawiesia linowe?

Jest to świetna alternatywa dla zawiesi łańcuchowych oraz poliestrowych. Używane są głównie do przenoszenia elementów stalowych oraz betonowych. Zawiesie linowe znalazło zastosowanie w branży przemysłowej, budowlanej, a także w rolnictwie oraz zakładach produkcyjnych. Zawiesia używane są również w żurawiach wieżowych, żurawiach samojezdnych oraz pojazdach HDS. Najlepiej od sprawdzonych dostawców kupować zawiesia linowe, podobnie jak inne systemy mocowania ładunków. Trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na tabliczkę znamionową oraz atesty. Istotne jest także to, czy sprzedawca dołącza specjalny certyfikat zgodności z normą.

Wybór zawiesi

Warto pamiętać, że zawiesia wyprodukowane są z ocynkowanych lin stalowych, które odznaczają się naprawdę dużą elastycznością. Trzeba dodać, że wokół włókiennego rdzenia zaplecione są stalowe liny. Zawiesia stalowe są nie tylko odporne na niskie i wysokie temperatury, ale również na korozję. Oznacza to, że nie trzeba się martwić o niekorzystne warunki atmosferyczne. Zawiesia można podzielić ze względu na rodzaj zakończenia, rodzaj zacisku oraz liczbę cięgien. Jeśli mówimy o liczbie cięgien to można wyróżnić cztery rodzaje zawiesi linowych. Są to zawiesia: jednocięgnowe, dwucięgnowe, trzycięgnowe oraz czterocięgnowe. W sprzedaży można znaleźć także zawiesia jedno lub dwupętlowe o obwodzie zamkniętym.

Zakup zawiesi linowych

Zawiesia o różnych zakończeniach dostępne są w zależności od przeznaczenia. Nie ulega wątpliwości, że standardowa pętla oraz kausza to najpopularniejsze zakończenia. Warto podkreślić, że różnego rodzaju szekle oraz haki można mocować do kauszy. Wybór zawiesi jest ogromny, więc każdy bez większych trudności może znaleźć coś dopasowanego do swoich preferencji. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że zawiesia wykorzystywane są powszechnie w trakcie bliskiego transportu różnorodnych ładunków. Ładunkiem mogą być różne materiały, takie jak drewno, beton, metal, a nawet gotowe produkty. Trafnie wskazuje się, że rodzajem zawiesi powstających z lin stalowych są zawiesia o konstrukcji linowej. Zawiesia linowe mają stosunkowo niską wagę i dużą wytrzymałość.

Zawiesie linowe dostępne są w ofercie Cecho