Gdzie wykorzystać prefabrykaty betonowe?

Gdzie wykorzystać prefabrykaty betonowe?

Budowa domów mieszkalnych i wielu innych budynków z prefabrykatów to proces skomplikowany i wymagający cierpliwości. Na szczęście ma on jedną zaletę w porównaniu z tradycyjnym budownictwem. Tą zaletą jest krótki czas montażu, który ogranicza się często do zaledwie kilku dni.

Dlaczego warto budować dom z prefabrykatów?

Budowa domu z prefabrykatów – które produkuje Firma Fabud WKB to proces, który trwa dość krótko. Można powiedzieć, że sama fizyczna realizacja projektu jest tu swoistą wisienką na torcie. Gros sił i środków poświęca się na projektowanie prefabrykatów.

Dlaczego to właśnie projektowanie jest takie ważne? Ponieważ to od niego wszystko zależy! Dokładność wykonania każdego elementu jest bardzo istotna zwłaszcza w kontekście prowadzonych instalacji elektrycznych, wodnych i kanalizacyjnych, gdyż w przypadku błędu na poprawki jest za późno.

Projektowanie trójwymiarowe

O ile proces produkcji prefabrykatów należy już do samej firmy, o tyle proces ich projektowania realizowany jest z udziałem zamawiającego. W praktyce oznacza to możliwość skorzystania z aplikacji do wizualizacji trójwymiarowej, w której pewne poprawki wprowadza się wraz z klientem.

Narzędzie to pozwala dokładnie odzwierciedlić rzeczywistą bryłę budynku, a stworzony z jego pomocą wzór będzie dokumentem, na podstawie którego Firma Fabud WKB będzie realizować poszczególne elementy z prefabrykatów. Często się zdarza, że klient nie decyduje się na żadne zmiany i wybiera projekt gotowy, czyli szablon.

Kto może skorzystać z prefabrykatów?

Budowa budynków z prefabrykatów nie ogranicza się wyłącznie do budownictwa jedno lub wielorodzinnego. W ten sposób można również budować konstrukcje przemysłowe i takie, które wymagają jak największej powierzchni użytkowej.

Dzięki konstrukcji prefabrykowanej można tworzyć budynki o bardzo dużej rozpiętości, których konstrukcja z łatwością przeniesie nawet bardzo duże ciężary. Dlatego Firma Fabud WKB realizuje zlecenia właśnie na rzecz klientów specjalnych, którzy mają konkretne i dość wyspecjalizowane wymagania.