Ciekawostki o akumulatorkach niklowo-kadmowych

Akumulatory spowodowały, że wiele urządzeń stało się przenośnymi. Zyskały na tym dziedziny, które dotąd ograniczał brak możliwości magazynowania energii i zasilania urządzeń bez wykorzystania przewodów. Akumulatorki niklowo kadmowe to wciąż popularne źródło energii, które nie spieszy się na emeryturę.

Jak zbudowany jest akumulatorek niklowo-kadmowy?

W akumulatorze najważniejsze są elektrody i anody. W akumulatorku tego rodzaju, elektrodą jest zasadowy tlenek niklu, zaś anodą metaliczny kadm.Jako pierwszą postać, akumulatorki niklowo kadmowe, przyjęły formę paluszków AA. Te popularne baterie zasilają wiele urządzeń jak modele zdalnego sterowania, zabawki, aparaty medyczne, krótkofalówki czy elektronarzędzia.

Jak ładować akumulatorki Ni-Cd?

Wielu użytkowników wskazuje, że główną wadą akumulatorków Ni-Cd jest tzw. efekt pamięciowy. Dlatego zaleca się rozładowywanie potrafią akumulatorków do końca, a następnie ładowanie do pełna. Doładowywanie akumulatorów sprawia, że ich pojemność może spadać, podobnie jak żywotność. Prawidłowe obchodzenie się z nimi pozwala na wykonanie do 1000 cyklów ładowania.

Co wyróżnia akumulatorki Ni-Cd?

Akumulatorki niklowo kadmowe są bardzo odporne na temperaturę. Ich zakres pracy to −20 °C do +50 °C. W krótkotrwałych odcinkach czasu nawet −50 °C do +70 °C.Akumulatorki niklowo kadmowe potrafią spełniać swe zadanie nawet przez 20 lat. To pozwala określać je jako ekonomiczne i trwałe.Ich wysoka wydajność prądowa oraz odporność na wstrząs i drgania daje możliwość zastosowania w wielu urządzeniach z różnych dziedzin. Nawet w tych, które pracują w ekstremalnych warunkach.