Krem nawilżający to podstawa w Twojej kosmetyczce

Beauty portrait of a cheerful beautiful half naked woman applying moisturizer on her body isolated over white background

Nawilżanie cery to podstawa pielęgnacji, a dobry krem nawilżający to kosmetyk, który powinno się używać codziennie. Na co zwrócić uwagę wybierając taki krem na dzień lub na noc i jaką rolę spełnia w pielęgnacji?

Dlaczego trzeba nawilżać cerę?

Skóra potrzebuje mieć uzupełniane na bieżąco zapasy wody. Może ona uciekać przez naskórek lub przez naruszoną warstwę hydrolipidową. Jak dochodzi do jej uszkodzenia? Przede wszystkim znaczenie mają tutaj niekorzystne czynniki zewnętrzne, ale również zbyt mała ilość wypijanej wody. Jakie to czynniki zewnętrzne mają negatywny wpływ na skórę? Jest to na pewno promieniowanie UV, działanie klimatyzacji, smog i wszelkie inne zanieczyszczenia pochodzące z powietrza. Kremy nawilżające pomagają skórze budować warstwę ochronną i dzięki temu, jest ona bardziej odporna na wszelkie czynniki zewnętrzne. Poza tym, krem nawilżający zapobiega utracie wody przez naskórek, tworząc warstwę ochronną. Kremy nawilżające bogate w aktywne kwasy, jak na przykład kwas hialuronowy, wnikają głęboko w skórę i zapewniają intensywne nawilżanie w głębszych warstwach skóry. Kwas hialuronowy ma zdolność wiązania cząsteczek wody w dużej ilości, dzięki czemu jest tak popularny i szeroko wykorzystywany w kosmetyce.

Zobacz, na jakie składniki zwrócić uwagę w kremie nawilżającym

Wspomniany wcześniej kwas hialuronowy to aktywna substancja, która jednocześnie nie podrażnia skóry, a efekt jej działania utrzymuje się długo. Jako cząsteczka higroskopijna może wiązać do 250 cząsteczek wody. Jej działanie jest naturalne, a jednocześnie można powiedzieć, że działa jak wypełniacz. Regularnie stosowany, spłyca i redukuje zmarszczki, a skóra jest wyraźnie bardziej napięta, zdrowo wyglądająca i wypełniona. Jako substancja naturalnie występująca w skórze, jest dobrze tolerowana przez organizm. Także witamina E ma ważne działanie, gdy chodzi o nawilżanie skóry, bo buduje jej warstwę hydrolipidową i wzmacnia skórę. Warto wspomnieć także o ceramidach, które są mocno odżywiające i wpływają pozytywnie na warstwę ochronną skóry. Także gliceryna to znana substancja kremów nawilżających, która wiąże wodę. Jaki wybrać krem nawilżający? Przede wszystkim dopasowany do potrzeb naszej skóry. 

Jak powinno się używać kremu nawilżającego?

Cera, która ma przyjąć składniki z kremu nawilżającego, powinna być najpierw dobrze oczyszczona, a wieczorem powinien być zrobiony dokładny demakijaż. Twarz myjemy najlepiej za pomocą lekkiej pianki do twarzy lub płynów micelarnych, które dzięki technologii miceli, myją szybko i dokładnie. Warto używać kremu na noc i na dzień, a także dodać do codziennej pielęgnacji serum. Wzmacnia ono działanie kremu i ma skoncentrowaną formę, bogatą w aktywne składniki. Serum to kosmetyk o mocno aktywnym działaniu,  które gwarantuje wzmocniony efekt. Stosowane na dzień, nawilża skórę i chroni ją, a na noc uwalnia aktywne składniki, które lepiej się wchłaniają w godzinach odpoczynku skóry. Serum używamy przed kremem i wtedy jeden i drugi kosmetyk ma okazję zadziałać jeszcze lepiej.