Jak działa call center?

Call center to rozwiązanie, które pozwala dużym firmom utrzymać odpowiedni poziom obsługi klienta. Tam, gdzie klientów liczy się w tysiącach, udostępnienie im jednej sprawnej infolinii przychodzącej jest kluczowe dla wizerunku i przyszłości prowadzonego biznesu. Jednak również mniejsze firmy i nieduże przedsiębiorstwa mogą wiele zyskać na wprowadzeniu do swojego codziennego funkcjonowania takich zaawansowanych narzędzi. Podpowiadamy, jak dobrze wybrać i skonfigurować podręczne, cyfrowe call center, aby było maksymalnie przydatne w prowadzonej działalności.

Kontrola pracowników, raportowanie i wiele więcej

Call center nie musi być koniecznie wielką infolinią na 100 pracowników. Często przedsiębiorstwo posiada już własne kadry, dobrze wyszkolone i wyspecjalizowane w danych zagadnieniach, więc nie ma potrzeby szkolenia ich w zakresie telefonicznej obsługi zainteresowanych. Trzeba jednak wyposażyć ich w narzędzia, dzięki którym znacznie łatwiej będzie na co dzień pracownikom wykonywać swoje obowiązki, a oprogramowanie takie jak system call center pomaga właśnie poprzez dostarczenie przydatnych narzędzi. Kalendarz, możliwość tworzenia notatek czy podręczna książka adresowa i kontaktowa – to minimum, które oferuje absolutnie każde oprogramowanie. Użytkownicy z uprawnieniami koordynatorów czy kontrolerów mogą jednak w czasie rzeczywistym sprawdzić chociażby, który z pracowników jest obecnie zajęty prowadzoną rozmową, a który jest w danej chwili wolny. Jeśli system call center umożliwia również zaznaczanie np. zakończonych rozmów sprzedażowych czy ustawienie ponownego połączenia o konkretnej godzinie – system daje możliwość bieżącego raportowania na temat postępów w danych kategoriach.

Własne call center – jak poprawić swoją codzienną wydajność

Osoba będąca np. przełożonym dla zespołu sprzedawców może szybko za sprawą takich programów jak https://www.cludo.pl/ zalogować się na swoją platformę sprzedażową i sprawdzić, jak prezentuje się postęp w sprzedaży i realizacji postawionych celów handlowych. To sposób nie tylko na nakładanie presji na swoich pracowników – dobrze przygotowany i skonfigurowany zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami klienta call center wyręcza w wielu zadaniach, a w pozostałych znacząco ułatwia realizowanie postawionych celów. Wygoda i bezpieczeństwo, jakie stwarzają systemy w chmurach wynika również z tego, że w zamian za opłatę miesięczną lub roczną za licencję do korzystania z programu, klient może liczyć na w pełni profesjonalną obsługę, wsparcie techniczne i zaplecze informatyczne.