Gładka i jednolita skóra

Gładka i jednolita skóra

Gładka i jednolita skóra jest marzeniem każdej kobiety. Nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Osłabione naczynia krwionośne często dają nieestetyczne efekty w postaci tak zwanych pajączków czy wręcz popękanych naczynek na policzkach, nogach czy na innych częściach ciała. Jak sobie radzić z osłabieniem naczyń włosowatych?

Dobry krem na pękające naczynka – czy da sobie radę z problemem?

Wiele kobiet używa specjalne kremy, których głównym zadaniem jest ograniczenie pękania naczynek krwionośnych. Zazwyczaj zawierają one wyciągi z arniki i kasztanowca, które wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych. Na rynku znaleźć można zarówno kremy do twarzy z kompleksowym składem, jak i te, którymi smarować można nogi i inne części ciała. Wszystko w zależności od aktualnych potrzeb. Należy jednak pamiętać, że pajączki, które już powstały, nie znikną pod wpływem nanoszenia kremów i balsamów. Środki te przeciwdziałać będą jedynie powstawaniu nowych.

Laserowe zamykanie naczynek – skuteczne i nieinwazyjne

Skutecznym sposobem, aby pozbyć się istniejących już przebarwień tego typu, jest laserowe zamykanie naczynek. Wykorzystując specjalistyczny sprzęt, kosmetyczka kieruje wiązkę światła na otwarte naczynko i zamyka je, tym samym usuwając przebarwienie. W przypadku mało zaawansowanej dolegliwości kosmetyczka w zupełności poradzi sobie z tym zadaniem, problem jest większy, gdy pękanie naczynek objęło większy obszar ciała. Należy także pamiętać, że laserowe zamykanie naczynek nie chroni przed powstawaniem nowych pajączków.

Czy pękające i widoczne naczynka są objawem, z którym należy udać się do lekarza?

Jeśli pajączki i popękane naczynka nie są pojedynczym incydentem, a obejmują większy obszar na ciele należy udać się z tym problemem najpierw do lekarza rodzinnego, a następnie chirurga naczyniowego. Wdroży on nie tylko leczenie laserowe widocznych już naczynek, ale również wprowadzi terapię lekami, których celem będzie wzmocnienie ścianek naczyń włosowatych ciała, dzięki czemu nie będą pojawiać się nowe przebarwienia.