Co zrobić żeby ściany w pokoju dziecięcym wyglądały nietuzinkowo?

Urządzanie pokoju dziecięcego może być dla rodzica niezłą zabawą. Może puścić wodze fantazji i wykorzystać własną kreatywność. Pokój dziecięcy powinien być jak najbardziej przyjazny dla dziecka. Wspomagać jego rozwój. Możemy sprawić by jego sypialnia stała się miejscem żywcem wyjętym z bajki. Zagospodarowanie powierzchni ścian będzie dobrym pomysłem. Co możemy umieścić na ścianach, by zachwycić małego mieszkańca pokoju?

Naklejki

Naklejki na ścianę idealnie nadają się do tego zadania. Na rynku dostępna jest cała masa wzorów, które uczynią pokój dziecięcy bardziej interesującym. Możemy zdecydować się na naklejkę z motywem ulubionej bajki dziecka. Takie rozwiązanie na pewno przypadnie mu do gustu. Naklejki z drzewami, zamkami czy górami sprawią, że pokój dziecięcy nabierze bajkowego charakteru.

DIY – farby

DIY staje się ostatnio bardzo popularne. Po co wydawać pieniądze na naklejkę jeśli możemy stworzyć coś na ścianie zupełnie sami? Potrzebujemy tylko farb i pędzli. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Musimy wymyślić obraz w głowie i przenieść go na szablon. W całym twórczym procesie może nam towarzyszyć dziecko. To będzie doskonałą okazja do wykorzystania jego pomysłów i wspólnego spędzenia czasu. Tym sposobem urządzanie pokoju dziecięcego stanie się frajdą dla całej rodziny. Na ścianie możemy namalować praktycznie wszystko. Balon, chmury czy drzewa. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas.

Farba tablicowa

Farba tablicowa ma bardzo szerokie zastosowanie. Świetnie sprawdza się w różnego rodzaju pomieszczeniach. Z powodzeniem możemy ją wykorzystać w kuchni, gdzie posłuży nam jako organizer i miejsce do spisywania przepisów czy list zakupów. Doskonale pasuje również do pokoju dziecięcego. Możemy pomalować nią kawałek, czy nawet całą ścianę. Dobrym pomysłem jest namalowanie farbą tablicową domku na ścianie. Nie jest on trudny w wykonaniu. Wystarczy stworzyć odpowiedni kształt za pomocą taśmy malarskiej. Taki domek na pewno spodoba się dziecku. Które małe dziecko nie próbuje malować ścian? Farba tablicowa zapewni im miejsce, w którym mogą to robić. Możliwość malowania kredą w domu zapewni naszemu dziecku rozrywkę i wspomoże rozwój jego kreatywności. Ściana pomalowana farbą tablicową prezentuje się wyjątkowo dobrze i nowocześnie, ale to nie jej jedyna zaleta. Tworzy również zupełnie nowe miejsce do zabawy dla naszego malucha.

Kiedy urządzamy pokój dla dziecka powinniśmy uruchomić naszą wyobraźnię. Jeśli jednak brakuje nam pomysłów, zawsze możemy poszukać inspiracji w internecie. Jest on pełen rozwiązań i pomysłów, na które być może sami byśmy nie wpadli. Nie musimy decydować się na nudne, jednolite ściany. Możemy je ozdobić w taki sposób, że pokój naszego dziecka stanie się baśniowym miejscem.