Catering dietetyczny – czy jest zdrowy?

Take away of fitness meal. Healthy food day ration in boxes, restaurant delivery, top view

Ostatnie kilka lat to bardzo dynamiczny rozwój cateringów dostarczających jedzenie do domu. Najczęściej wybierany jest catering dietetyczny. Czy jest on zdrowy? Poniżej zgłębiamy ten temat, wyjaśniając, czy dla zdrowia warto zdecydować się na redukcyjną dietę pudełkową.

Czym jest catering dietetyczny?

Zapewne najlepiej byłoby zacząć od wyjaśnienia, czym tak właściwie jest catering dietetyczny. Tak też zrobimy. Otóż catering dietetyczny to usługa polegająca na codziennym dostarczaniu klientowi jedzenia pod drzwi. Mowa tutaj o pożywieniu na cały dzień, którego wartość kaloryczna w sumie jest niższa niż zapotrzebowanie klienta. Dzieje się tak z tego względu, że catering tego typu ma za zadanie pomóc w zrzuceniu nadmiarowych kilogramów.

Kiedy redukcja jest bezpieczna?

Redukcja, czyli odchudzanie, samo w sobie nie jest czymś niezdrowym. Może jednak takie być w przypadku osób z niedowagą. Niewątpliwie dla nich redukcja nie jest dobrym wyborem. Jednak catering dietetyczny śmiało można polecić każdemu, kto zmaga się z nadwagą. Okazuje się, że w zasadzie jest to jeden z najlepszych sposobów na odchudzanie. Dlaczego? O tym w dalszej części tekstu.

Zdrowa dieta, czyli catering dietetyczny

Odchudzając się, wiele osób próbuje po prostu mniej jeść. Unikają pewnych posiłków lub ich porcje są bardzo małe. Jednocześnie nie dbają o to, aby dieta była zbilansowana. W konsekwencji pojawiają się problemy zdrowotne spowodowane nieregularnym odżywianiem oraz brakiem pewnych substancji odżywczych.

Natomiast catering dietetyczny to gwarancja dostarczenia wszystkich niezbędnych substancji odżywczych, a jednocześnie możliwość regularnego odżywiania. Dietę przygotowują specjaliści, robiąc to tak, aby nikomu nie brakowało żadnych składników. Jednocześnie dieta składa się z 3 lub 5 posiłków, co umożliwia regularne jedzenie, a przy tym zachowanie ujemnego bilansu kalorycznego. Podsumowując, catering dietetyczny jest jak najbardziej zdrowy. Nawet więcej, jest to najzdrowszy sposób na odchudzanie