Sanatoria nad morzem – gdzie warto się wybrać?

Sanatoria nad morzem są warte odwiedzenia. Zawarte w powietrzu i wodzie duże ilości jodu i sodu są korzystne dla zdrowia.

Sanatorium Uzdrowiskowe Koral Live w Kołobrzegu

Uspokajający szum morza, piaszczyste plaże, czyste powietrze i romantyczne zachody słońca – to tylko kilka czynników, które przyciągają turystów i kuracjuszy na polskie wybrzeże. I nic dziwnego, gdyż powietrze i woda morska mają zbawienny wpływ na zdrowie.

Dlatego też sanatoria nad morzem są idealną opcją dla astmatyków i alergików, ale również dla osób z nadciśnieniem, osteoporozą czy też nadczynnością tarczycy.

Dla tych, którzy lubią kameralną, rodzinną atmosferę, sanatorium Koral Live jest warte rozważenia. Niewielki ośrodek w Kołobrzegu położony jest 150 m od morza, w pobliżu czarującego Parku Nadmorskiego. Oprócz zabiegów rehabilitacyjnych znajduje się tam również m.in. salon fryzjerski i kosmetyczny, a także kawiarnia i tereny rekreacyjne.

W samym Kołobrzegu są natomiast bogate źródła solankowe oraz obfite złoża borowiny. Tutejsze solanki zawierają brom, jod, sód, jony wapnia, żelaza i magnez, a ich właściwości są zbliżone do płynów fizjologicznych w ludzkim organizmie.

Sanatorium Gryf w Połczynie-Zdroju

Sanatorium Gryf to jeden z ośmiu budynków należących do leczniczego kompleksu Uzdrowiska Połczyn, który powstał w XIX wieku, w angielskiej części urokliwego parku. To sprawia, że ośrodek jest idealnym miejsce dla amatorów pieszych wędrówek. W pobliżu można skorzystać również ze ścieżki rowerowej oraz kortów tenisowych. Na terenie uzdrowiska znajduje się również basen. Sanatorium nie jest położone nad samym morzem, ale znajduje się niedaleko od niego.

W samym Gryfie zatrudnieni są specjaliści, którzy zajmują się m.in. chorobami: ortopedycznymi, neurologicznymi czy ginekologicznymi. Co więcej, pomagają oni również w leczeniu niepłodności oraz chorób kobiecych.

Sanatorium Zefir w Krynicy Morskiej

Budynek sanatorium zlokalizowany jest 300 m od morza, na wąskim pasie lądu – po jednej jego stronie znajduje się Zalew Wiślany, po drugiej – Morze Bałtyckie. Warto się do niego wybrać ze względu na otoczenie oraz bogatą ofertę świadczonych usług.

W sanatorium można przybyć na bezpłatny turnus 24-dniowy ze skierowaniem z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Warto skorzystać z tej oferty zwłaszcza w przypadku chorób: dermatologicznych, laryngologicznych, przemiany materii, neurologicznych, reumatycznych, endokrynologicznych, a także onkologicznych, kręgosłupa, układu krwiotwórczego, pokarmowego oraz moczowo-płciowego.