Nitonakrętki – poznaj najważniejsze informacje

Eksperci często stosują nitonakrętki. I to do rozmaitych zadań. Choćby z tego względu, że są to uniwersalne elementy. Poza tym praca z nimi może być wykonana szybko oraz sprawnie. Zaraz się o tym przekonacie. Co jeszcze jest w „menu” dzisiejszego artykułu? Podpowiemy czytelnikom, jakie są rodzaje tych akcesoriów.

Jak wygląda praca z nitonakrętkami?

Jedną z zalet, która powoduje, że nitonakrętki są bardzo często wybierane, jest fakt, że elementy z tej grupy zapewniają bardzo łatwy oraz szybki montaż. Jak to wszystko wygląda jednak w praktyce? Warto zwrócić uwagę, że tego typu akcesoria składają się z trzech części. To komponent gwintowany, niegwintowany cienkościenny oraz kołnierz. Czym cechuje się zaś, konkretnie, praca z użyciem takiego sprzętu? Na samym starcie należy wkręcić nagwintowany trzpień – tuż od strony kołnierza. W drugiej kolejności trzeba zaś osadzić nitonakrętkę w specjalnie przygotowanym, wcześniej, otworze. To nie wszystko. Następnie musicie docisnąć nitonakrętkę – przez kołnierz – do materiału. Potem trzeba też wykonać tak zwane spęczenie. Finalnie należy zaś usunąć trzpień. Trzeba wspomnieć o jeszcze jednym przypadku. W sytuacji, kiedy wymagana jest duża szczelność, warto zastosować elementy, które posiadają dodatkową uszczelkę – tuż pod kołnierzem…

Pełną ofertę nitonakrętek znajdziesz na stalmut.pl/oferta/nity-nitonakretki/

Jakie nitonakrętki można kupić?

Czym kierować się kupując nitonakrętki? Okazuje się, że elementy tego typu, które są bardzo łatwe w aspekcie montażu (a dodatkowo ten proces może być zautomatyzowany), występują pod rozmaitymi postaciami. Jeden podział dotyczy materiału, który posłużył do ich wykonania. Bardzo często wybierane są akcesoria zrealizowane przy użyciu aluminium. Są to na przykład nitonakrętki przelotowe cylindryczne z kołnierzem walcowym. Takie produkty charakteryzują się bardzo dużą elastycznością. To jeszcze bardziej ułatwia wykonanie montażu biorąc pod uwagę rozmaite zadania. Wspomniane przed chwilą elementy z tej grupy powstają również ze stali nierdzewnej. Cechują się zatem dodatkowo solidnością oraz wytrzymałością. Przede wszystkim biorąc pod uwagę nie do końca sprzyjające warunki atmosferyczne. Jaki występuje tutaj zakres? Zarówno w aspekcie aluminium, jak i stali nierdzewnej to dokładnie M4 – M8. Co jeszcze warto wiedzieć w tym temacie? Są one bardzo uniwersalne. Mogą być na przykład stosowane w szeroko rozumianym przemyśle oraz branży budowlanej. Jak jeszcze dzielimy nitonakrętki? Na przykład pod kątem rozmiaru, wyglądu kołnierza, a także rodzaju zakończenia.

Dowiedz się więcej na normydin.pl