Kurs na wózki widłowe w Krakowie – czy warto pójść i gdzie się zapisać?

W Polsce wciąż brakuje wykwalifikowanych pracowników. Powodowane jest to przez dynamiczny rozwój sektora budowlanego, przemysłowego, transportowego i magazynowego. Według danych GUS w naszym kraju brakuje nawet 100 tys. pracowników – w tym operatorów urządzeń transportu bliskiego.

Dlaczego warto zapisać się na kurs na wózki widłowe w Krakowie?

Kurs na wózki widłowe w Krakowie to doskonała szansa na podniesienie swoich kwalifikacji lub na całkowite przebranżowienie się. Dzięki zostaniu operatorem wózków widłowych, możliwe jest uzyskanie dobrze płatnego, perspektywicznego i pewnego zawodu w Krakowie oraz każdym innym dużym mieście w Polsce. Wykwalifikowani i doświadczeni operatorzy wózków widłowych bez trudu znajdą pracę także poza granicami naszego kraju. Wystarczy zdać państwowy egzamin składany przed komisją UDT.

Kurs na wózki widłowe w Krakowie – Kto może się zapisać i na czym on polega? 

Uprawnienia na wózki widłowe może otrzymać każdy, kto ukończył 18. rok życia oraz nie wykazuje przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na tym stanowisku. Aby otrzymać uprawnienia, konieczne jest zdanie egzaminu organizowanego przez Urząd Dozoru Technicznego.

Przed egzaminem zdecydowanie warto odbyć kurs na wózki widłowe w Krakowie, który pozwoli nie tylko kompleksowo przygotować się do zdania egzaminu, ale także da kandydatowi przedsmak tego, co czekać go będzie podczas wykonywania obowiązków pracowniczych.

Kurs na wózki widłowe w Krakowie – podobnie jak egzamin – składa się z części teoretycznej i praktycznej. Podczas szkolenia kursanci zapoznają się także z najnowszymi przepisami BHP i dozoru technicznego oraz uzyskają wiedzę dotyczącą możliwie najbezpieczniejszej i zarazem efektywnej obsługi wózków widłowych.

Szkolenia operatorskie dostosowywane są do potrzeb i preferencji grupy kursantów. Firmy szkoleniowe organizują kursy w trybie standardowym, wieczorowym, zaocznym, weekendowym oraz przyspieszonym – zarówno w firmach zamawiających szkolenia, jak i bezpośrednio w swojej siedzibie. Warunki kursu zależą przede wszystkim od potrzeb kursantów. Co więcej, szkolenie może być finansowane zewnętrznie w postaci kredytu.

Gdzie warto odbyć kurs na wózki widłowe w Krakowie?

Szukasz firmy szkoleniowej, która przygotuje Cię do zdania egzaminu UDT? Zapisz się na kurs na wózki widłowe w Krakowie w firmie dźwigowej Urbanek. Uzyskaj wiedzę niezbędną w pracy, zagwarantuj sobie pewne zaliczenie egzaminu operatorskiego oraz otwórz sobie furtkę do perspektywicznego i dobrze płatnego zawodu.