Jak pielęgnować cerę tłustą?

Błyszcząca skóra to jeden z głównych atrybutów cery łojotokowej. Osoby o tym typie urody doskonale wiedzą jak problematyczna w codziennej pielęgnacji bywa cera tłusta. Wbrew pozorom nie jest to problem jedynie nastolatków, u których w wyniku zawirowań hormonalnych mogą pojawiać się pewne urodowe anomalie. Również wielu dorosłych każdego dnia bezskutecznie boryka się ze świecącymi policzkami i nosem. W jaki sposób więc prawidłowo dbać o skórę skłonną do przetłuszczania się, aby naszą domeną stała się nieskazitelna uroda? Oto kilka cennych wskazówek, do których warto się zastosować!

Poznaj zasady prawidłowej pielęgnacji cery tłustej!

Cera łojotokowa to bardzo specyficzna uroda, która bez odpowiedniej pielęgnacji nie daje zbyt wielu powodów do zadowolenia i dumy. Bardzo często popełnianym błędem pielęgnacyjnym jest przesuszanie skóry. Tymczasem podstawową zasadą pielęgnacji cery tłustej jest jej… natłuszczanie! I choć wydaje się to irracjonalne to niestety tylko takie działania mają szansę przynieść spodziewany efekt. Dlaczego? Otóż, jeśli nasza uroda ma przykre tendencje do przetłuszczania się to jest to oznaką nadmiernego wydzielania sebum z gruczołów łojowych zlokalizowanych między innymi na skórze twarzy. Przesuszając skórę wysyłamy do organizmu sygnał, iż ilość produkowanego sebum jest za mała, ponieważ skóra wciąż jest przesuszona. W efekcie stosując produkty o działaniu wysuszającym sprawiamy, że z gruczołów wydobywa się jeszcze więcej łoju. Przeciwny efekt przyniesie nawilżanie. Im silniej będziemy nawilżać skórę twarzy, tym mniej sebum będzie wydzielane, ponieważ w ten sposób wysyłamy organizmowi sygnały o nadprodukcji łoju.

Pamiętaj o skłonnościach do trądziku i częstej higienie

Specjaliści zalecają, aby osoby mające tendencje do przetłuszczającej się skóry regularnie odwiedzali zabiegi kosmetyczne poddając się profesjonalnym zabiegom pielęgnacyjnym. Ich uroda bowiem wymaga tego w sposób szczególny. Cera tłusta bardzo często idzie w parze z zatkanymi porami a to z kolei może prowadzić do rozwoju zmian trądzikowych oraz infekcji. Przy codziennej pielęgnacji nie można zapominać o regularnym peelingu, który należy powtarzać co najmniej dwa, trzy razy w tygodniu. Cera tłusta może jednoznacznie wykazywać niedobory wody, dlatego też istotne są zmiany nawyków żywieniowych i zastosowanie diety bogatej w owoce i warzywa a ubogiej w węglowodany.

Uroda i cera tłusta mogą iść ze sobą w parze

Wystarczy tylko stosować się do naszych wskazówek i dbać o właściwy dobór stosowanych kosmetyków. Oczywiście, gorsze dni mogą się zdarzać, ale przy odrobinie zaangażowania cerę łojotokową można ujarzmić ciesząc się przy tym doskonałym, promiennym i co najważniejsze – zdrowym wyglądem!