Dlaczego warto postawić na ściany szklane przeciwpożarowe?

Oryginalne ściany szklane przeciwpożarowe mają bardzo wiele zalet, dlatego też coraz częściej spotkać je można w mieszkaniach prywatnych i pomieszczeniach użyteczności publicznej. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą poznać największe atuty ścian szklanych przeciwpożarowych.

Jakie największe plusy?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że ściany szklane przeciwpożarowe optycznie powiększają przestrzeń, dlatego też doskonale sprawdzą się w ciasnych pomieszczeniach, gdzie jest mało miejsca do zagospodarowania. Warto wspomnieć także o tym, że szklane ścianki działowe dodają przestronności i lekkości.

Ściany szklane jak powszechnie wiadomo przepuszczają promienie słoneczne, dzięki czemu można skorzystać z dobrodziejstwa światła dziennego. Dobrze rozświetlone biuro wygląda na znacznie większe i przyjemniej w nim spędza się wolny czas.

Czy warto?

Bardzo wiele osób błędnie uważa, że ściany szklane przeciwpożarowe są nudne. Pamiętać należy o tym, że wielu producentów stosuje specjalne folie dekoracyjne. Nowoczesne ściany szklane mogą być także ozdobione oryginalnymi wzorami, czy też logiem firmy. Opisywane dodatki są najprostszym sposobem na spersonalizowanie poszczególnych pomieszczeń.

Ściany szklane przeciwpożarowe szyte są na miarę, dlatego też można bez problemu zamówić nawet bardzo nietypowe kształty. Doświadczony projektant jest w stanie zaproponować niesamowite ściany, które idealnie pasować będą do każdego wnętrza. Ściany na wymiar, to dobre rozwiązanie dla tych osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o krzywych ścianach i nierównych sufitach.

Rewelacyjne właściwości ognioodporne

Opisując największe zalety ścian szklanych należy wspomnieć także ich właściwościach ognioodpornych. Profesjonalne ściany od renomowanego producenta są bardzo ważnym elementem niezawodnych systemów bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Ściany szklane przeciwpożarowe zaprojektowane są w taki sposób, aby znacząco ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia w określonej strefie pożarowej. Godne polecenia są przede wszystkim niezawodne ściany szklane o klasie odporności ogniowe EI 30 albo EI 60. Dużym atutem opisywanych ścianek jest również to, że nawet pod wpływem wysokich temperatur nie pojawiają się pęknięcia. Ścianki doskonale blokują nie tylko ogień, ale również gorący gaz.