Na co zwrócić uwagę, kupując farby online?

Dziś coraz chętniej decydujemy się na zakupy w sklepach internetowych – ze względu na szybkość realizacji zamówienia i spory wybór towaru. Możliwość zamówienia pożądanych produktów za pomocą kilku kliknięć to również bardzo wygodne rozwiązanie. Dlatego wizyty w sklepach online stają się popularnym rozwiązaniem m.in. w czasie remontu, gdy potrzebujemy wysokiej jakości materiałów. Wiele niezbędnych podczas takiej pracy produktów można dziś z powodzeniem kupić w sklepie internetowym – farby i akcesoria do malowania również! Na co warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań?

Jakie znaczenie ma rodzaj farby?

Aby produkt w pełni spełnił nasze oczekiwania, warto dobrać go z myślą o konkretnym pomieszczeniu. Farby do wnętrz, ze względu na typ spoiwa, mogą występować np. w formie emulsyjnej i mineralnej. Farby emulsyjne to ogólne nazewnictwo cieszących się sporym zainteresowaniem farb akrylowych, lateksowych, winylowych i ceramicznych. Niewątpliwą zaletą farb akrylowych jest łatwość zmywania zabrudzeń (przy użyciu niewielkiej ilości wody) – to praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w większości pomieszczeń, na przykład w holu czy gabinecie.

Farby do kuchni lub łazienki? Oczywiście – lateksowe! Mimo narażenia na wilgoć, będą wyglądać pięknie przez długi czas. Ten rodzaj farb, dzięki swojej odporności, przeznaczony jest do wielu przestrzeni intensywnie eksploatowanych. Szukasz produktu do przemalowania podłoża z drewna lub kartonowo-gipsowych płyt? Z pomocą przyjdą farby winylowe. Jeśli jednak poszukujesz produkty plamoodpornego – postaw na farby ceramiczne, które nie absorbują kurzu, dzięki czemu ściany dłużej pozostają nieskazitelnie czyste i gładkie.

Zastanawiasz się nad wyborem farb mineralnych? Ten rodzaj produktu przeznaczony jest do malowania powierzchni chłonnych – takich jak płyta MDF, glina, cegła, gips czy rattan. Kupując produkty do malowania online, zwróć uwagę czy sklep internetowy farby w swojej ofercie ma od sprawdzonych marek. W tym przypadku dobra renoma zwykle idzie w parze z jakością farb.

Sklep internetowy a kolor farby – jak wybrać?

Wybór koloru farby poprzez sklep internetowy może okazać się strzałem w dziesiątkę – nie tylko ze względu na duży wybór odcieni! Dzięki opcji zakupu niewielkich testerów, możesz sprawdzić rzeczywisty kolor farby na swoich ścianach. Pamiętaj, że barwa w dużej mierze zależy od światła, które pada na ścianę oraz od liczby warstw produktu, które na nią nałożysz. Większość producentów rekomenduje pomalowanie ściany dwa razy – tak, aby uzyskać pełne krycie.

Wybierając kolor farby do wnętrza w sklepie internetowym, warto kierować się osobistymi preferencjami, aby czuć się dobrze w swoim mieszkaniu czy domu. Jako neutralna baza kolorystyczna do wnętrz idealnie sprawdzą się ponadczasowe barwy, takie jak biel, szarość, beż czy – popularna w ostatnim czasie – czerń. Do łask wraca również łączenie z pozoru niepasujących do siebie odcieni, tzw. color-blocking.